ממועד כניסתך למעגל העבודה ועד לפרישה לגמלאות חלה חובה עליך ועל מעסיקך להפקיד מידי חודש כספים לתכנית פנסיונית על שמך (עצמאי - לך אומנם אין מעסיק אך ישנן הטבות מס משמעותיות בעת ההפקדה).
ייעודו של המערך הפנסיוני שלך, המורכב ממספר תכניות פנסיוניות, הוא לשרת כלכלית אותך ואת משפחתך לאורך כל חייכם.
האם המערך הפנסיוני שלך ממלא את ייעודו באופן יעיל ? האם הוא מעניק תשובות כלכליות ראויות למצבי החיים השונים ?

שאלות אלו יעמדו במרכזו של הייעוץ הפנסיוני. זאת ועוד, במסגרת הייעוץ הפנסיוני ניתן תשובות ופתרונות לשאלות הבאות :
  • האם המערך הפנסיוני יכול לפרנס אותך בעת זקנה ?
  • האם במערך הפנסיוני יש מענה מתאים במקרה של אובדן כושר עבודה ?
  • האם המערך הפנסיוני עונה על הצרכים הכלכליים של המשפחה במקרה מוות ?
  • האם תמהיל התכניות הפנסיוניות, המרכיב את המערך הפנסיוני שלך, הינו המתאים והיעיל ביותר עבורך ?
בכדי לענות באופן יעיל על שאלות אלו נידרש במהלך הייעוץ הפנסיוני להתאים, לך ולמשפחתך, את מסלול הביטוח, מסלול ההשקעה, דמי הניהול ועוד ...
נשארה שאלה אחת לסיום, למה לקבל ייעוץ ממך, שלום ? ובכן, להלן 4 סיבות :

  1. ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי - על פי חוק, אני מחויב ונאמן רק לך - הלקוח. אני לא מקבל עמלה מאף גוף מוסדי  (חברת ביטוח או בית השקעות או חברה מנהלת). לפני תחילת  הייעוץ אנו חותמים על הסכם ייעוץ בו אני מצהיר על כך.
  2. בהירות - בתום הייעוץ אתה הלקוח מקבל דו"ח מפורט לגבי המצב הפנסיוני שלך וכן הנחיות ברורות בכתב, מה  לעשות כדי להשיג את היעדים הכלכליים אותם הגדרת.
  3. מקצועיות - כיום אני משמש : יועץ פנסיוני מורשה מטעם משרד האוצר; יועץ מקצועי לבנק הפועלים בתחום הביטוח והחיסכון הפנסיוני; מנהל התוכן המקצועי של הייעוץ הפנסיוני באתר בנק הפועלים; מרצה בתחום ביטוח וחיסכון פנסיוני באקדמיה לפיננסים של מגדל שוקי הון.  כמו כן כתבתי את הספר הביטוח הפנסיוני בישראל שמשמש יועצים,,  סוכנים וסטודנטים העוסקים בתחום הפנסיוני.
  4. ניסיון - בעל וותק של  17 שנה בתחום החיסכון והביטוח הפנסיוני. תחילה כמפקח סוכני ביטוח חיים; בהמשך, יועץ  מקצועי ומרצה בתחום הביטוח הפנסיוני; כיום, יועץ עצמאי,  יועץ מקצועי ומרצה בתחום הביטוח הפנסיוני.
הפנסיה שלי image