לקראת הפרישה לגמלאות יש צורך לעשות סדר בזכויות ובחסכונות הפנסיונים שלך. מועברות אליך זכויות שנצברו לזכותך : סכומים חד-פעמיים, זכויות לקצבה, סכומים חייבים במס, סכומים פטורים, כספי פיצויים, פדיון ימי מחלה ועוד ...
ייעודו של מערך זכויות/כספים אלו הוא לשרת כלכלית אותך ואת משפחתך לשארית חייכם. האם מערך הפרישה שלכם מתאים לצרכים שלכם ?
האם הוא מעניק לכם תשובות כלכליות ראויות?

שאלות אלו יעמדו במרכזו של הייעוץ לקראת פרישה. זאת ועוד, במסגרת הייעוץ ניתן תשובות ופתרונות לסוגיות הבאות :
  • מהו התמהיל המתאים ביותר לך בין קצבה חודשית לסכומים חד-פעמים.
  • איך ממשים את הזכויות שלך מהתכניות הפנסיוניות השונות.
  • כיצד ניתן לצמצם עד למינימום (או לא לשלם כלל) מס בפרישה.
  • מהם הזכויות שלך בביטוח לאומי ?
בכדי לענות באופן יעיל על שאלות אלו נידרש במהלך הייעוץ לקראת פרישה להתאים, לך ולמשפחתך את תמהיל מימוש הזכויות בין קצבה לסכום חד פעמי, מסלול הפרישה בכל מוצר, סוג מקדם ההמרה לקצבה ועוד ...
נשארה שאלה אחת לסיום, למה לקבל ייעוץ ממך, שלום ? ובכן, להלן 4 סיבות :

  1. ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי - על פי חוק, אני מחויב ונאמן רק לך - הלקוח. אני לא מקבל עמלה מאף גוף מוסדי (חברת ביטוח או בית השקעות או חברה מנהלת). לפני תחילת הייעוץ אנו חותמים על הסכם ייעוץ בו אני מצהיר על כך.
  2. בהירות - בתום הייעוץ אתה הלקוח מקבל דו"ח מפורט לגבי המצב הפנסיוני שלך וכן הנחיות ברורות, בכתב, מה  לעשות כדי להשיג את היעדים הכלכליים אותם הגדרת - כולל  טפסים מלאים למס הכנסה.
  3. מקצועיות - כיום אני משמש : יועץ פנסיוני מורשה מטעם משרד האוצר; יועץ מקצועי לבנק הפועלים בתחום הביטוח והחיסכון הפנסיוני; מנהל התוכן המקצועי של הייעוץ הפנסיוני באתר בנק הפועלים; מרצה בתחום ביטוח וחיסכון פנסיוני באקדמיה לפיננסים של מגדל שוקי הון.  כמו כן כתבתי את הספר הביטוח הפנסיוני בישראל שמשמש יועצים,,  סוכנים וסטודנטים העוסקים בתחום הפנסיוני.
  4. ניסיון - בעל וותק של  17 שנה בתחום החיסכון והביטוח הפנסיוני. תחילה כמפקח סוכני ביטוח חיים; בהמשך, יועץ  מקצועי ומרצה בתחום הביטוח הפנסיוני; כיום, יועץ עצמאי,  יועץ מקצועי ומרצה בתחום הביטוח הפנסיוני.
 
לפרוש בסבבה image